قطعه درب اتوماتیک

آیا وزن درب اتوماتیک شیشه ای در قیمت آن هم تاثیر دارد؟

در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای عوامل بسیاری تاثیر گذار است. جنس درب اتوماتیک شیشه ای از آلومینیوم است ، وزن فریم ها و شاسی و کاور اپراتور تاثیر به سزایی در کیفیت درب دارد 

✔اگر وزن شاسی و کاور سبک باشد در عرض های زیاد حالت خمیدگی پیدا می کند و استحکام کافی را نخواهد داشت .

✔ واگر وزرن فریم سبک باشد علاوه بر اینکه در هنگام نصب ، نصاب به مشکل می خورد. با گذشت زمان احتمال افتادگی و هرز شدن پیچ های فریم هست.

بیلت آلومینیوم  که قطعات درب اتوماتیک شیشه ای از آن تولید می گردد باید استاندارد و دارای ایج بالا باشد. همچنین قالبی که شاسی و کاور اپراتور و  فریم ها در آن تولید می شوند نیز در  این امر  تاثیر گذار است . بنابراین  هر چه قدر وزن فریم واپراتور سنگین تر باشد کیفیت بیش تر و به مراتب قیمت بالاتری خواهد داشت. تصویر زیر سطح مقطع 2 نوع فریم 3 سانتی متری است که ضخامت و وزن آن ها متفاوت می باشد . بدیهی است در نوع سنگین نصب و راه اندازی آسان تر و همچنین کیفیت بالاتری دارد . 

تفاوت میان فریم سبک و سنگین در درب شیشه ای اتوماتیک

نوع موتور در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای تاثیر گذار است

به طور کلی هر اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای از قطعات مختلف تشکیل شده است از مهمترین آن می توان به موتور ، میکروکامپیوتر و سنسور اشاره کرد که قطعات برقی سیستم را تشکیل می دهند . 

موتور یکی از قطعات اصلی اپراتور می باشد .نوع موتور و مدل و کشور تولید کننده آن تاثیر به سزایی در کیفیت درب و همچنین قیمت آن دارد . درحال حاضر موتور ها به دو صورت انکودر دار و یا بدون انکودر هستند، انکودر حسگری است که به محور چرخ دنده یا موتور وصل می شود و میتواند میزان چرخش را اندازه گیری کند کاربرد آن  در درب اتوماتیک شیشه ای شمارش کننده دانه های تسمه است و تعیین کننده وضعیت درب در هر لحظه می باشد . موتور هایی که اکنون در ایران استفاده می شود معمولا تولید کشور های آلمان ، چین ، ترکیه و ایران هستند .  به طور مثال موتور دانکر آلمان  مدل GR63*55 ساخت کمپانی DUNKER  دارای گیر بکس ، انکودر دار پر قدرت و با عمر طولانی بی صدا یکی از گزینه های مناسب برای انتخاب موتور می باشد .

 

 نوع رنگ درب اتوماتیک شیشه ای در قیمت آن تاثیر دارد

درب های اتوماتیک شیشه ای را معمولا با رنگ ها و طرح های مختلف تولید میکنند . روکش استیل یک نمونه از طرح های زیبا و خاص در درب های اتوماتیک شیشه ای است . جنس روکش ، ضخامت ، نوع چسب و نوع برش آن تاثیر به سزایی در ساخت دربی با کیفیت و زیبا دارد . جنس روکش استیل باید نگیر باشد و نوع چسبی که روکش بر روی فریم چسبیده می شود بسیار موثر است زیرا اگر از چسب مرغوب استفاده نشود احتمال جدا شدن آن بعد از یک مدت هست . برش روکش استیل به 2 صورت انجام می شود لیزری و گیوتین . برش گیوتین دقت لازم را ندارد در حالی که برش لیزری دارای بالاترین دقت ممکن است به طور کلی اگر می خواهید کاری خاص داشته باشید از روکش استیل استفاده کنید این مدل باعث افزایش قیمت درب می شود .

آبکاری آنادایز یک نمونه دیگر از رنگبندی می باشد.  آنادایز فرایندی است که در آن یک لایه نازک اکسیدی روی آلومینیوم قرار می گیرد که که اینکار باعث زیبایی ،درخشندگی ، مقاومت هر چه بیشتر آلومینیوم و ضد خط وخش بودن آن میشود. در این حالت باید حتما از بیلت آلومینیوم با ایج بالا و کیفیت بالا استفاده کرد زیرا اگر بیلتی که فریم هاو شاسی وکاور اپراتور از آن تولید می شود ضایعاتی باشد آبکاری آنادایز به هیچ وجه به درستی شکل نمی گیرد.این مدل با اینکه منحصر به فرد است ولی در افزایش قیمت تاثیر دارد .

رنگ های پوری یا الکتروستاتیک یک نمونه از پوشش رنگ است که اگر به رنگ سفید باشد تاثیری در قیمت ندارد ولی اگر از رال رنگ نمونه خاصی را انتخاب کنید یک اختلاف قیمت براساس رنگ مورد نظراضافه می گردد.

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

دسته بندی نشده

درب اتوماتیکدرب اتوماتیک شیشه ای آنادایزدرب برقیقیمت درب شیشه ایکیفیت درب اتوماتیک شیشه ای

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!